Ttnet Airties Modem Arızası ve Yetkili Servisi Önerisi

Herkese merhaba,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere ttnet airties modem arızası ile ilgili yazacağım. Başıma gelen bir olayı harflere dökeceğim aslında. Benim gibi modemi ile ilgili sorun yaşayan olursa ve sorunu nasıl çözeceğini bilmiyorsa bu konuda sadece fikir vermek amacım. Bildiğiniz üzere airties ttnet desteğinden dolayı piyasada en fazla olan modem markası. Haliyle en çok modem arızası da bu markada oluyor. Modem tamir edilebilir durumdaysa sıfır almaktansa modeminizi tamir ettirmeniz daha mantıklı. Tabi ki bu harcayacağınız paraya göre değişir.

Modemi alalı uzun süre olduğundan garanti süresi dolmuştu. Garantisi devam eden modemler de öncelikle Airties müşteri hizmetleriyle görüşmenizi tavsiye ederim. Çünkü yetkili servis harici dokunmalardan dolayı bu sefer modem garanti dışı kalabilir. Onlar anlıyorlar daha önce açılıp açılmadığını, tornavida izi vs. oluyor çünkü. Belli olmasa bile garantisi var ise sadece modem de değil her şey de öncelikle garanti servisi üzerinden işinizi halletmeye çalışın.

Benim garanti sürem dolduğundan ne yapacağımı bilemedim. Öncelikle mahallemde bu işle ilgilenen kimse olmadı için bir süre internetsiz kaldım. Bir kaç yere baktım, sordum ettim ancak tatmin olamadım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Bu arada benim modem sorunum, ufak çocuğumun modemi yere atarak üstüne çıkmasından kaynaklandığını biliyordum. Daha sonra bir şekilde araştırma yaparken, bir kaç telefon trafiğinden sonra, airties markasının zincirlikuyu da esentepe de bir yerinin olduğunu ve anında hizmet verdiklerini öğrendim. Anında hizmet tabi ki olabilecek şeylerde anında hizmet. İşi uzun sürecek tamir süreçlerinde durum farklı olabilir. Benim ana kartım hasar görmüştü modemi yere atmaktan dolayı. Bu benim hatamdı. Bu arada modeminizi siz siz olun, çocukların ulaşamayacağı yerlere koyun gerekirse kabloyu uzatın.

Kendileri son derece çözüm odaklı ve yardımcı olmaya çalışan kişiler. Benim ana kartım yandığından ve suç benim olduğundan dolayı kart ücreti olarak 90 lira talep ettiler. Daha sonrasında da bu kadar parayı ana karta vermektense size müşterimiz olduğunuz için ve böyle bir durumdan dolayı mağdur olduğunuz için yeni bir cihaz verelim dediler. 90 lira karta vereceğime 120 lira modeme verdim ve direk yeni bir modem sahibi oldum. Böylelikle garanti sürem de yeniden başlamış oldu. Revize edilmiş modemler olduğundan artık garanti süresi 6 ay olarak belirlenmişti ancak yine de hiç olmamasındansa 6 aylık bir garanti süresi daha mantıklı geldi bana. Sonuç da 90 lira verip ana kart değiştirdiğimde modemin garantisi yine olmayacaktı. En azından şu anda 6 ay içinde üründen kaynaklanan bir sorun yaşarsam gideceğim yer belli.

Ayrıca modeminizi bir üst model modem ile değiştirmeniz de mümkün burada. O konuda da var ise yardımcı oluyorlar.

Sonuç olarak bu yazımda vurgulamak istediğim konuyu özetlemek gerekirse;

Airties marka modeminiz var ise var bir sorun yaşıyorsanız, kesinlikle esentepe servis noktasına kadar gitmenizi tavsiye ederim. Kolay işler de bir süre bekledikten sonra modeminizi alarak direk ayrılabiliyorsunuz. Hem yardımcı oluyorlar hem de direk firma ile irtibat kurmuş oluyorsunuz. Bu tip durumlarda piyasadan daha uyguna yeni modem sahibi olma ihtimaliniz de mevcut. Arama motoruna airties esentepe yazarsanız adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gitmeden aramanızı tavsiye ederim.

 

 

One Response
  1. Temmuz 17, 2018

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir