İngbank Online Mülakat Sınav Soru Tipleri

Herkese merhabalar, ingbank online sınavına girdim ve düşüncelerimi, soru tiplerini ana hatlarıyla, mantığıyla paylaşmak istedim. Çünkü biliyorum ki sınava girmeden önce sen google de İngbank Online Mülakat Sınav Soruları şeklinde bir arama yapacaksın :). Bende bir nebze de olsa yorumumla sana yardımcı olmak için bir kaç bir şey yazmak istedim. Beni okursan, destek olmak için yorum yazmayı unutma sakın emi 🙂

Hakikaten eski köye yeni adet getirmiş İngbank ve bir çok bankada hala var olmayan, online sınav sistemini devreye sokmuş. Güzel bir şey zaman kazandırıcı. Elbette sorular kopya çekemeyeceğin şekilde olacak yoksa google amcadan ondan bundan yardım alırsın. O tip sınavları genel de merkezlerin de yapar banka ancak bu da bana göre bir şeydir. Aynı sorular için genel müdürlüğe gidip veya vakıfbanka sınav harcı yatırtanlardan iyidir bana göre.

Dediğim gibi sorular da zaman da olduğu için zamanı geçtim soru tipleri bir yerden bakılacak sorular değil. Ben sınavı kazandım. Mülakatı da kazandım fakat görüşmedeki rakamlar beni tatmin etmedi. Girdiğim ingbank sınavı, direk satış içindi. Çok zor bir sınav değildi. Haftalarca çalışmaya  gerek yok zaten çalışılacak da bir şey yok aslında bakarsan. Neyse fazla uzatmadan soru detaylarına gelelim. Şunu belirteyim ki soruların tamamı aklımda kalmadı. Hoş kalsa da yazılacak sorular değil zaten. Şekilleri vs çizemeyeceğimden dolayı.

İngbank Online Mülakat Sınav Soru Tipleri

Online İngbank sınav soruları arasında, daireler, şekiller, boşluk doldurmalar mevcut. Yani biliyorsunuz işte üç şekil veriyor, sıradaki dördüncü şekil nasıl olmalıdır diyor. Soru işareti yerine ne gelmeli diyor. Mesela birinci yukarı bakıyor, ikinci dairedeki ok sağa bakıyor, dördüncü sola bakıyor, üçüncü soru işareti ne tarafa bakmalı şeklinde. Bu kadar basit değil tabi mantığı kısaca anlatmak için bu şekilde yazdım.

İngbank online sınav sorularında başka ne gibi sorularla karşılaştım onları da yazayım. Paragraf seviyor musunuz bilmiyorum ama ben sevmiyorum açıkçası. Paragraf sormuşlardı. İşte aşağıdaki paragrafta anlatılmak istenen vs şekilde şeyler sorulmuştu.

Ayrıca İngbank sınav sorularında kar zarar hesabı da bir kaç tane çıktı. Yani sana bir kaç tane hesap veriyor, işte bu kadara aldı bu kadara sattı, şöyle oldu böyle oldu, böyle gideri var vs gibi sana o ürünle ilgili kar mı edildi zarar mı edildi bunu soruyor. Edildiyse ne kadar edildi mesela tutarı sorduğu sorular da mevcut.

Son olarak grafiklerden bahsedeyim. Geniş geniş bir çok grafik sorusu mevcut. İşte nasıl desem, grafikler var, hangi ülkede hangi ürün, hangi yıl ne kadar üretilmiş, ne kadar satılmış, ne kadar kar marjı varmış şeklinde bir kaç tane grafik sorusu vardı. O grafiklere bakarak soruları cevaplaman istenmekte. Sabaha kadar vaktin yok tabi ki :).

Sorular bu şekilde genel hatlarıyla yazmaya çalıştım. Yazacağım aklıma gelmedi, gelseydi gerçi zaman kısıtlı ama elimden geldiğince yazmak için ayırırdım ama o da ne kadar doğru ve adaletli olurdu ayrı konu. Çünkü bu sayede google de arama yapanlar bir sıfır öne geçerdi onu da istemezdim aslında bakarsan haksızlık olur mu diye. Gerçi onlarda google de İngbank Online Mülakat Sınav Soru ve cevapları diye arayabilirler ama olsun yine de net olarak soruların verilmesini doğru bulmam özellikle bu sınav için. Zaten mantık üzerine sorular neyine bakıp, neyine çalışacaksın ki. Çalışılacak bir soru görmedim ben. Tamamen senin bu zamana kadar olan bilgi birikimin ve mantığını kullanma kabiliyetini ölçüyorlar.

Sizin için bir şeyler paylaşmak istedim umarım az da olsa kafanızda fikir oluşmuştur, yararlı olmuştur. Eski bir bankacı olarak, hayallerinizi ufak tutmamanızı ve  daha güzel şeyler yapabilme ihtimalinizin olduğunu da hatırlatmak isterim. Ne bileyim ülken için bir şeyler üret, iğne iplik, don lastiği ne olduğunun hiç bir önemi yok. Daha geniş, daha uzun vadeli düşün. Ne bileyim ticarete atıl veya 10 sene sonra kendine bir iş kurabileceğin bir meslek seç. Sonuç da 10 sene sonra kendine bir banka kuramayacaksın sonuçta öyle değil mi :). Bu gün belki çok az maaşa çalışırsın ama 10 sene sonra kendine ait bir işletmen olabilir bunu sakın unutma.

Başarılar Dilerim.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir